fbpx

Meeste väe ja surfilaager Hiiumaal

Alates 170,00 

Meeste VÄE ja SURFI laager Hiiumaal

Toimumisajad:

15-16.06.2024

17-18.08.2024 RESERV

MEES, soovid leida oma tõelist väge ja ühineda loodusjõududega?

Laager on koostatud selliselt, et aidata meestel avastada endas peituv jõud ning tasakaalustada oma meelt ja keha. Sinu osa selles seikluses on osaleda sõdalase jõu kõndimise ja hingamise tehnikate õppimisel, mida pakub Tõnu Talimaa. Surfitegevuste eest hoolitseb Risto Kõrgemägi, kes teab täpselt kuidas meeste silmad särama lüüa ja adrenaliini kehas kasvatada.  Õhtul naudime ühiseid saunamõnusid ning Hiiumaa terviseleili, mis valmistab meid ette avatuks vestlusringiks lõkke ääres Tõnu ja Ristoga.

Pühapäev algab äratuskella helina ja hommikusöögiga, millele järgneb Erkki Muraka juhendamisel teadliku treenimise ja toitumise workshop ning ringtreening rannaniidul. Pärastlõunal võtame taas ette aerusurfi ja MEGA SUP-i ning lõpetame laagri pidulikult.

Kas tundub, et kava on just sinu jaoks? Siis ootame sind meiega liituma tervistaval ja vabastaval  nädalavahetusel, kus mehed saavad üheskoos tugevdada oma keha, vaimu ja sidet loodusega!

Laagri korraldajad:

Tõnu Talimaa 

Risto Kõrgemägi

Erkki Murakas 

NB! Laagris osalemiseks ei ole nõutav eelnev surfikogemus.

Laagritasu sisaldab:

 • Surfikoolitust grupis teooriat ja praktikat vastavalt programmile.
 • Surfivarustuse renti, kalipsot ja päästevesti.  
 • Kõiki kavas olevad tegevusi, juhendamisi ja vahendeid.
 • Söömist 3 x päevas vastavalt programmile.
 • Sauna ja Ranna Surfiküla muu inventari kasutamist.  

Laagritasu ei sisalda:

 • Ööbimist (valikutes leian endale sobiva)
 • Kavavälised tegevused

Soodushind:

 • Kutsu sõber laagrisse ja saate mõlemad laagripääsme 5% soodsamalt. Küsi soodukoodi! Pakkumine kehtib kuni 05.06.2024. 
 • Hiiumaa inimestele registreerimisel sooduhind 20 eur/osaleja kohta. Küsi sooduskoodi registreerimisel!

Rohkem infot allpool

Kategooria: Silt:

Laagrisse registreerudes palume valida majutus 1 ööd vastavalt valikule.

 1.  Glamping telk, 2 kohta. Glamping telk on sisustatud mööbliga ja küttekoldega ning kaheinimese voodiga koos voodipesuga. NB! Tuled koos sõbraga, siis teine osaline ei pea ööbimist valima.
 2.  Surfibuss, 2 kohta. Surfibuss mahutab kenasti ööbima kaks osalejat. Surfibussis on kaheinimese voodi koos voodipesuga. NB! Tuled koos sõbraga, siis teine osaline ei pea ööbimist valima.
 3. Hammock ripptelk,  mahutab 2 osalejat.Hammock telki palun kaasa võtta isiklik magamiskott või tekk ja padi. NB! Tuled koos sõbraga siis teine osaline ei pea ööbimist valima.
 4. Safari telk. Mahub kuni 8 osalejat. Telk on sisustatud õhkmadratsitega ja koos voodipesuga. NB! Tuled koos sõbraga, siis teine osaline ei pea ööbimist valima.
 5. Suures majas (teisel korrusel madratsil) Ühe inimese madratsid koos voodipesuga. NB! Tuled koos sõbraga, siis teine osaline ei pea ööbimist valima.
 6. Karavani koht. Osalejatel on võimalus matkaautot parkida rannaniidul.NB! Tuled koos sõbraga, siis teine osaline ei pea ööbimist valima.
 7. Tulen laagrisse oma telgiga. Püstita laagris oma telk telkimisalal ja võta magamisriided kaasa. NB! Tuled koos sõbraga, siis teine osaline ei pea ööbimist valima.
 8. Ilma ööbimiseta. NB! Laagris osaleja ei ööbi laagri territooriumil.

MEIE JUURDE SAAB KA LENNUKIGA

Tule Hiiumaale lennukiga! Sobivusel saame sulle Kärdla lennujaama autoga vastu tulla (lisatasu eest) Autosõit Kärdla lennujaamast Ranna Surfikülla kestab orienteeruvalt 40 min. Lennuaegade info ja online broneerimine https://flynyx.com/?y_source=1_MjA2NzUyMTMtNTU5LWxvY2F0aW9uLndlYnNpdGU%3D&fbclid=IwAR0EULF3OdRJ-1A6gVOxKjURAZO28OlQNIOeopdVb9TEZMcpAdRhnrDvEMU

Laagri ajakava ja täpne kirjeldus:

 • Vägilase jõu kõndimine ja hingamistehnikad (3 tundi)- See praktika, mida pakkusin jagada on saadud Carlos Castaneda   poolt kirjeldatud šamanismi traditsioonist. See praktika, millega luuakse tasakaalu mõistuse ja tunnetuse koostoimesse, tervendatakse ja tugevdatakse maanduse intensiivsust, luuakse tasakaalu parema ja vasaku kehapoole vahele, vaigistatakse sisedialoogi ning harjutatakse keskendumise võimekust. Praktikat tehes rakendame koostoimes tähelepanu fokusseerimist, teadliku visiooni loomist, teadlikku lõdvestumist ja spetsiifilist hingamist. Kolme tunni sisse mahub soojendusvõimlemine ca 20 min. Selle kõnnitehnika elementide kaupa õppimine, siis umbes tunnine, ühine, jõuketina praktiseerimine ümbruskonna maastikel ning lõpus ca tund hingamise teemadele – hingamistööriistad kiireks meeleolu, teadvuse seisundi, enesetunde juhtimiseks. Kõige lõpus väike jagamisring. Mehelikkuse maailm ja mehelikkuse tehnikad 

Tiivasurfi ja aerusurfi koolitus (2 + 1.5 tundi)

Juhendaja Risto Kõrgemägi

Tiivasurf (wingsurf) koolitus on eelkõige lohesurfi ja purjelaua ning aerusurfi edasi arendus. Laual seistes hoiab surfar käes tiiba, mida tuul edasi kannab.  Koolitus koosneb teooriast ja praktilised harjutused kaldal ja vees. Rohkem infot leiad tiivasurfi koolituse infost https://surfmaster.ee/wingsurf-koolitus-suvel/ Praktika läbiviimisel nõutav miinimum tuul alates 3 m/s.

Aerusurfi koolitus on teoreetiline ja praktiline aerusurfi õpetus ning hea võimalus sportlikult aega veeta merel surfiga algust teha. Aerusurf ehk inglise keeles stand up paddle surf ( SUP ) või hoopis Hawaii keeles hoe he´e nalu, on Hawaii juurtega, ülemaailmselt kiiresti arenev spordiala. Aerusurf on alguse saanud lainesurfist, kui surfiinstruktorid oma õpilastest parema ülevaate saamiseks seisid püsti surfilaual. Päikeseloojangu SUP-i matk on nauditav aktiivne tegevus merel, kus aeg seisab ja vaim saab uue hingamise! Lauaga harjumiseks kulub tavaliselt 10-15 min. https://surfmaster.ee/aerusurfi-koolitus/

 

TOITUMISKAVA + VÄLITREENING (1+1 tundi)

Juhendaja Erkki Murakas https://murakas.com/erkki/

Toitumiskava koostamisel räägime õigest toitumisest. Kui soovite tõeliselt kiiret tulemust siis Toitumiskava on vajalik lisa Treeningkavale.

Õues treenimine on hea vaheldus jõusaalile, sellel on palju positiivseid omadusi ning välitreeningus on võimalused taevani. Välitreeningus on võimalik ka mitmekesi käija, seda lõbusam ja soodsam!

Laupäev

 • 14:00-14:15 laagrisse saabumise aeg.
 • 14:15-14.30 laagri ametlik avamine
 • 15:00-17:00 surfitegevused. Tuulise ilma korral tiivasurfi koolitus. Tuuletu ilma korral aerusurfi koolitus + matk
 • 17:00-17.45 õhtusöök
 • 18:00-21:00 sõdalase jõu kõndimine, hingamise tehniukad
 • 21:00-23:00 saun, Hiiumaa terviseleil.
 • 23:00-24:00  lõkkeõhtu vaba vestlusring
 • 24:00-… öörahu

Pühapäev

 • 08:30 äratus
 • 09:00-10.00 hommikusöök
 • 10:00-12:00 teadliku treenimise ja toitumise workshop+ ringtreening
 • 12:00-13.30 aerusurfi matk, tuulise ilma korral tiivasurf
 • 13:30-14:00 lõunasöök
 • 14:00-14:30 laagri pidulik lõpetamine.

NB! Laagri kavas võib tulla muudatusi vastavalt ilmastikule ja tuulele.