Surfi, jooga ja hingamise laager Hiiumaal

Alates 320,00 

Surfi, jooga ja vabastava hingamise laager Hiiumaal 2023.

Surfi, jooga ja vabastava hingamise laagrid vanematele toimuvad 2023 aasta suvel looduskaunis Ranna Surfikülas, Paradiisi saarel, Hiiumaal. Ranna Surfiküla asub mere ääres ja on avatud lõuna ning lääne tuultele. Ilm on meie juures alati soe ja suvine. Ürgne loodus, vaikus ja tõeline surfivibe iseloomustab meie surfiküla.

Meie laagrid pakuvad ainulaadset võimalust olla ühenduses looduse, oma keha ja hingega. Kogenud juhendajad aitavad teid surfamise õppimisel, joogapraktika arendamise ja teadliku hingamise võimsuse kogemist läbi praktika.

Surfi, jooga ja vabastav hingamine on kehale ja hingele puhkuseks hea combo. Laager on ettevalmistatud selliselt, et kogeda piisavas koguses aktiivset tegevust, surfi ja vaimujõudu. Tutvume lähemalt lohesurf, tiivasurf, aerusurfiga. Hommikuid alustame lõõgastava jooga tunniga, mis kannab meid terve päeva. Reede õhtune vabastava hingamise rännak vabastab meid argipäeva pingetest ja aitab luua kohalolu ning puhastab mõtteid.

Surfame SUP-i laual päikeseloojangu poole ja naudime vaikust ning looduse sära. Mediteerime ja tunneme rõõmu koos viibimisest.  Õhtul lõdvestame lihaseid saunas viheldes. Lõkke ääres tähti vaadates ja üksteisega vesteledes saadame päeva õhtusse.

NB! Laagris osalemiseks ei ole nõutav eelnev surfikogemus.

NB! Laagrisse registreerudes palume valida majutus 2 ööd : 

 1.  Glamping telk, 2 kohta. Glamping telke 4 tk. NB! Kui tuled laagrisse kahekesi, siis teine osaleja ei pea eraldi ööbimist võtma. Glamping telk on sisustatud mööbliga, küttekolde  ja kaheinimese voodiga koos voodipesuga.
 2.  Surfibuss, 2 kohta. Surfibuss mahutab kenasti ööbima kaks osalejat. NB! Kui tuled laagrisse kahekesi, siis teine osaleja ei pea eraldi ööbimist võtma. Surfibussis on kaheinimese voodi koos voodipesuga.
 3. Hammock ripptelk, 2 kohta. Ripptelke 4 tk,  mahutab kaks osalejat. NB! Kui tuled laagrisse kahekesi, siis teine osaleja ei pea erladi ööbimist võtma. NB! Hammock telki palun kaasa võtta isiklik magamiskott või tekk ja padi.
 4. Koht suures telgis. Telki mahub kuni 7 osalejat. Telk on sisustatud õhkmadratsitega. NB! Suurde telki palun kaasa võtta isiklik magamiskott või tekk ja padi.
 5. Tulen laagrisse oma telgi või matkaautoga. Osalejatel on võimalus telkida või matkaautot parkida meie juures. NB! Kui tuled laagrisse kahekesi, siis teine osaleja ei pea erladi ööbimist võtma.
 6. Ilma ööbimiseta. Laagris osalejal on võimalus ööbida mujal. 

Laagritasu sisaldab: Surfikoolitust grupis teooriat ja praktikat vastavalt programmile. Surfivarustuse renti, kalipsot ja päästevesti.  Joogatunde vastavalt kavale. Vabastava hingamise sessioon koos juhendamisega. Söömist 3 x päevas vastavalt programmile. Sauna ja Ranna Surfiküla muu inventari kasutamist.  NB! Ööbimine 2 ööd, eraldi tasu eest (valikutes leiad endale sobiva).

Kohtade arv laagris piiratud, kuni 15 osalejat, palume aegsasti registreeruda!

Rohkem infot allpool

Kategooria: Silt:

Laagri ajakava ja täpsem kirjeldus.

 • VABASTAVA HINGAMISE RÄNNAK (2 TUNDI)

Juhendaja Raimond Feil https://prana-breathwork.com/et/raimond/

Tule koge grupienergia toel vägevat hingamisrännakut oma alateadvusesse. Rännak vabastab allasurutud emotsioone ja traumasid ning vähendab igapäevaelu stressi.  Sa pääsed sügava hingamistöö abil ligi vastustele, mis aitavad sul paremaid otsuseid teha ja elu rohkem nautida. Su elu on selgem, kergem ja rahulikum. Rohkem infot hingamise kohta https://prana-breathwork.com/et/hingamisrannakud/

 • JOOGA RETRIIT JA AKROJOOGA WORKSHOP (1.5-2.5 TUNDI)

Juhendajad Kadri ja Max Romano  https://www.facebook.com/theyogaisland 

Jooga praktika kaudu kogutud jõu abil saame tundma õppida meele ja meeleorganite kontrolli alla võtmise meetodit. Nii saame saavutada jooga. Sest me saame oma tõelist olemust tundma ainult mõistuse ja meeleorganite kontrollimise kaudu, mitte aga intellektuaalsete teadmiste või joogirõivaste selga panemise kaudu. (Sri K. Pattabhi Jois)

 Jooga on teekond, mitte poos, mille poole püüelda. Meie tundides on omal kohal ka meditatsioon ja pranayama ehk hingamisharjutused. Joogat harrastatakse väga erinevatel põhjustel ja loodetavasti leiavad kõik osalejad meie tunnis endale oma.

Akrojooga on joogatund, kus on kombineeritud paaris klassikaliste joogaharjutuste seeria mängulise, lõbusa ja akrobaatilise akrojoogaga, terapeutilise lendamise, tai jooga massaaži ning muude paarisharjutustega. Selline praktika annab võimaluse ühiselt kaaslasega aega veeta, koos mänguliselt treenida, naerda enda üle ja naerda koos paarilisega ning toob välja mugavustsoonist. 

 • SUP-I KOOLITUS JA PÄIKESELOOJANGU MATK (2 tundi)

Aerusurfi koolitus on teoreetiline ja praktiline aerusurfi õpetus ning hea võimalus sportlikult aega veeta merel surfiga algust teha. Aerusurf ehk inglise keeles stand up paddle surf ( SUP ) või hoopis Hawaii keeles hoe he´e nalu, on Hawaii juurtega, ülemaailmselt kiiresti arenev spordiala. Aerusurf on alguse saanud lainesurfist, kui surfiinstruktorid oma õpilastest parema ülevaate saamiseks seisid püsti surfilaual. Päikeseloojangu SUP-i matk on nauditav aktiivne tegevus merel, kus aeg seisab ja vaim saab uue hingamise! Lauaga harjumiseks kulub tavaliselt 10-15 min.

 • TIIVASURFI KOOLITUS (2-3 tundi)

Tiivasurf (wingsurf) on eelkõige lohesurfi ja purjelaua ning aerusurfi edasi arendus. Laual seistes hoiab surfar käes tiiba, mida tuul edasi kannab.  Koolitus koosneb teooriast ja praktilised harjutused kaldal ja vees. Rohkem infot leiad tiivasurfi koolituse infost https://surfmaster.ee/wingsurf-koolitus-suvel/ Praktika läbiviimisel nõutav miinimum tuul alates 3 m/s.

 • LOHESURFI ALGKOOLITUS (2-3 tundi)

Lohesurfi algkoolitus pakub võimalust praktiseerida lohesurfi võlusid võimalikult efektiivselt ja turvaliselt. Tegemist on grupikoolitusega ja sisaldab teooria ja praktika tunde kaldal ja vees. Koolitusplaan on koostatud IKO standardeid silmas pidades. Grupikoolitusel läbitakse tase 1 ja tase 2. Rohkem infot leiad lohesurfi koolituse infost https://surfmaster.ee/lohesurf-koolitus/ Praktika läbiviimisel nõutav miinimum tuul alates 4-5 m/s.

NB! Hiiumaale on võimalik tulla ka lennukiga. Täpsema lennugraafik Tallinna Lennujaam-Kärdla lennujaam leiad siit https://vald.hiiumaa.ee/lennuk

Sobivusel saame teile Kärdla lennujaama autoga vastu tulla. Autosõit Kärdla lennujaamast Ranna Surfikülla kestab orienteeruvalt 40 min.

 

Laagrikava:

Reede

 • 16:00 saabumine laagrisse.
 • 16:15-16:30 laagri ametlik avamine
 • 16:45-18:00 SUP-i matk koos teooria koolitusega. Tuulise ilma korral (lohe- või tiivasurfi koolitus kaldal)
 • 18:00-19:30 õhtusöök
 • 20:00-22:00 vabastav hingamine
 • 22:30-24:00 lõkkeõhtu
 • 24:00 öörahu

Laupäev

 • 08:45 äratus
 • 09:00-10:30 hommiku jooga
 • 10:30-11.30 hommikusöök
 • 11:30-13:30 surfitegevused teooria, praktika vastavalt ilmale/tuulele (lohe, tiivasurf)
 • 13:30-14:30 lõunasöök/vaba aeg
 • 15:30-17:30 surfitegevused praktika vastavalt ilmale/tuulele (lohe, tiivasurf)
 • 18:00-19:30 õhtusöök
 • 21:00-23:00 SUP-i päikeseloojangu matk, saun, ujumine
 • 23:00-24:00 lõkkeõhtu, grill, chill
 • 24:00- öörahu

Pühapäev

 • 07:45 äratus
 • 08:00-10.00 akrojooga workshop
 • 10:00-11.00 hommikusöök
 • 11.30-13.30 surfitegevused praktika vastavalt ilmale/tuulele (lohe, tiivasurf)
 • 13:30-14:30 lõunasöök
 • 14:30-15:00 laagri pidulik lõpetamine.

NB! Kõik laagritegevused toimuvad vastavalt ilmastiku tingimustele. Laagri päevakavas võib tulla muudatusi vastavalt ilmastikule.