fbpx

Surfi, jooga ja tantsu laager

%

From 330,00  From 315,00 

Surfi, jooga ja tanstu laager “SURFA JA TANTSI”

Toimumisajad:

28-30.06.2024.

Oled unistanud uuest hobist lohesurfi või tiivasurfi näol? Kui otsid põnevat ja väljakutset pakkuvat hobi vees, siis need spordialad võimaldavad sul avastada uusi seiklusi ja tunda end ühenduses loodusega.

Surfi, jooga ja tantsu laager täiskasvanutele toimub 2024 aasta suvel looduskaunis Ranna Surfikülas, Hiiumaal. Ranna Surfiküla on avatud lõuna ning lääne tuultele ja ilm on meie juures alati soe ja suvine. Ürgne loodus, vaikus ja tõeline surfivibe iseloomustab surfiküla.

Surf, jooga ja tants on kehale ja hingele parimaks puhkuseks. Laager on ettevalmistatud selliselt, et kogeda piisavas koguses aktiivseid tegevusi, surfi ja vaimujõudu. Tutvume lähemalt lohesurf, tiivasurf ja aerusurfiga. Hommikuid alustame lõõgastava meditatsiooni ja joogaga, mis kannab meid terve päeva. Vaba tantsu rännakud ja gongi meditatsioon aitavad meid vabastada argipäeva pingetest ja loovad kohalolu ning puhastavaid mõtteid.

Surfame SUP-i laual päikeseloojangu poole ja naudime vaikust ning looduse sära. Õhtul lõdvestame lihaseid saunas viheldes. Õhtu lõpetame lõkke ääres taevatähti vaadates ja üksteisega vesteledes. Uued surfisõbrad ootavad Sind!

NB! No previous surfing experience is required to participate in the camp.

Camp fee includes:

 • Surfikoolitust grupis teooriat ja praktikat vastavalt programmile.
 • Surfivarustuse renti, kalipsot ja päästevesti.  
 • Joogatunde vastavalt kavale.
 • Tanstu rännak ja gongi meditatsioon koos juhendamisega.
 • Söömist 3 x päevas vastavalt programmile.
 • Sauna ja Ranna Surfiküla muu inventari kasutamist.  

Laagritasu ei sisalda:

 • Ööbimist (vali sobiv ööbimine valikutest)
 • Kavavälised tegevused

Laagri tavahind:

 • 330 eur/osaleja.
 • 320 eur/osaleja, kui tuled kahekesi. Küsi “sooduskoodi”.

Varajastele registreerunutele soodushind kuni 05.05.2024.

 • 315 eur/osaleja.
 • 305 eur/osaleja, kui tuled kahekesi. Küsi “sooduskoodi”.

Ööbimiste valiku leiad lehe alt. Tuled koos kaaslasega, siis ööbimise puhul kehtib soodushind (kahele).

Kohtade arv laagris piiratud, kuni 20 osalejat, palume aegsasti registreeruda!

More information below

Category: Tag:

Laagrisse registreerudes palume valida majutus 2 ööd vastavalt valikule.

 1.  Glamping telk, 2 kohta. Glamping telk on sisustatud mööbliga ja küttekoldega ning kaheinimese voodiga koos voodipesuga. NB! Tuled kahekesi, siis teine osaline ei pea ööbimist valima.
 2.  Surfibuss, 2 kohta. Surfibuss mahutab kenasti ööbima kaks osalejat. Surfibussis on kaheinimese voodi koos voodipesuga. NB! Tuled kahekesi, siis teine osaline ei pea ööbimist valima.
 3. Hammock ripptelk,  mahutab 2 osalejat.Hammock telki palun kaasa võtta isiklik magamiskott või tekk ja padi. NB! Tuled kahekesi, siis teine osaline ei pea ööbimist valima.
 4. Safari telk. Mahub kuni 8 osalejat. Telk on sisustatud õhkmadratsitega ja koos voodipesuga. NB! Tuled kahekesi, siis teine osaline ei pea ööbimist valima.
 5. Suures majas (teisel korrusel madratsil) Ühe inimese madratsid koos voodipesuga. NB! Tuled kahekesi, siis teine osaline ei pea ööbimist valima.
 6. Karavani koht. Osalejatel on võimalus matkaautot parkida rannaniidul.NB! Tuled kahekesi, siis teine osaline ei pea ööbimist valima.
 7. Tulen laagrisse oma telgiga. Püstita laagris oma telk telkimisalal ja võta magamisriided kaasa. NB! Tuled kahekesi, siis teine osaline ei pea ööbimist valima.
 8. Ilma ööbimiseta. NB! Laagris osaleja ei ööbi laagri territooriumil.

MEIE JUURDE SAAB KA LENNUKIGA

Tule Hiiumaale lennukiga! Sobivusel saame sulle Kärdla lennujaama autoga vastu tulla (lisatasu eest) Autosõit Kärdla lennujaamast Ranna Surfikülla kestab orienteeruvalt 40 min. Lennuaegade info ja online broneerimine https://flynyx.com/?y_source=1_MjA2NzUyMTMtNTU5LWxvY2F0aW9uLndlYnNpdGU%3D&fbclid=IwAR0EULF3OdRJ-1A6gVOxKjURAZO28OlQNIOeopdVb9TEZMcpAdRhnrDvEMU

 

Camp schedule and detailed description.

 • Shakti tants ja gongi meditatsioon (1.5 tundi)

Juhendaja Merylin Pavel https://www.facebook.com/merylin.pavel

Shakti (ST) tants on tantsujooga, mis põhineb kundalini joogal ning pakub rõõmsat ja graatsilist joogateekonda läbi tantsupraktika. See ühendab endas joogaliku teadlikkuse, avardab teadvust ning aitab luua ühendust oma hingega.
Läbi graatsia liikudes, arendame sisemist harmooniat ja hiilgust, mis vähendab stressi ja pingeid, lõdvestab ning vabastab füüsilised ning mentaalsed blokid, samal ajal stimuleerides ja vabastades hinge elujõu.
Voolavad asanad (harjutused), erinevad tantsustiilid, hingamistehnikad ning rütmiline koordinatsioon koos mentaalse fookuse ja mantratega avab ja tasakaalustab õrnalt keha peenenergiad.
Praktika hõlbustab individuaalse elujõu vaba liikumist ühinemiseks universaalse elujõu ja vaimuga.
Kokkuvõtteks toetab ST süsteem intuitiivse vaba tantsu spontaansuse kaudu hingeimpulsi esile kutsumist, mille väljendumine on meie jumaliku loomepotentsiaali realiseerumise põhivahend. Tunnis venitame, tantsime juhendatult ning vabalt loovalt, lõdvestume ning mediteerime graatsias ja hingeühenduses. Kõike eelnevat toetava mantramuusika saatel.

 • Kundaliini jooga (2 x 1.5 tundi)

Juhendajad Merylin Pavel

Mõistmaks kundalini jooga olemust, tuleks alustada sellest, mis üldse on jooga? Mõne arvates on jooga religioon; teised jällegi mõtlevad, et jooga koosneb füüsilistest harjutustest, et tugevdada oma tervist ja elujõudu; kolmandad arvavad, et tegu on psühholoogilise süsteemiga jne. Olemuslikult on jooga suhe (ingl.k. relationship). Mõiste “jooga” juured on pärit sanskriti keelest (“jugit”) ja tõlkes tähendab see ühendust (ühendumine millegagi). Läbi jooga ühendatakse individuaalne teadvus Universaalse Teadvusega. See on tehnoloogia, mille abil avardada oma teadvust. Joogat harrastades saab lõhkuda oma alateadlikke piiranguid. See annab võimaluse kasutada oma kogupotentsiaali kogemaks Lõpmatut Ennast.

Tänapäeva maailmas on jooga hädavajalik, sest üha rohkem inimesi esitab endale küsimusi: kes ma olen? kust ma tulen? kuhu ma lähen? Paraku leiab vastuseid nendele küsimustele vaid enda seest, läbi isikliku kogemise. Määramatust ei saa kontseptualiseerida – seda saab vaid kogeda. Rohkem infot leiad https://kundaliniyoga.ee/et/kundalini-yoga/1-mis-on-kundalini-jooga

 • Hingamistehnikad “sõna ja mõtte jõud” avatud vestlusringina. (1.5 tundi)

Juhendajad Merylin Pavel

Hingamine on kõige olulisem protsess, sest see mõjutab igat meie keharakku. Loe, kuidas seda teha tuleks. 

Paljud inimesed hingavad valesti, kasutades ainult väikest osa kopsumahust, pinnapealne hingamine aga jätab keha hapniku ja prana’ta ehk elujõuta. Õige hingamine on sügav ja aeglane, see rahustab, suurendab keskendumisvõimet, vähendab ärevust, loob sisemist tasakaalu ning muudab sind säravamaks ja ilusamaks.
Siin on mõned imelised pranayama hingamistehnikad, mis meelitavad meie keha ja meelt.

Ujjayi Pranayama ehk võidukas hingamine

Seda kutsutakse ka ookeani hingamiseks, kuna kurgust tekkiv heli meenutab lainete liikumist randa. Ujjayi hingamine lõdvestab, muudab meele rahulikuks, keskendunuks ja toob kehasse uut energiat.

Abdominal Breathing Pranayama ehk kõhuhingamine
Kõhuhingamine tasakaalustab emotsioone, lisaks tugevdab kõhulihaseid ja on abiks seljalihastele keha rühi hoidmisel. Ergutab hästi ka seede-süsteemi.

Nadi Shuddhi Pranayama ehk vahelduva ninasõõrmega hingamine

Ehkki inimese mõlemad ninasõõrmed töötavad hingamisel samaaegselt, on üks ninapool alati domineerivam. Domineeriva ninasõõrme vahetumine toimub iga 2 tunni tagant.
See harjutus aitab domineerivat ninapoolt muuta. Parema ninasõõrmega hingamise alustamine teeb meid energilisemaks ning vasakhingamine rahustab ja lõdvestab.

 • SUP-I KOOLITUS JA PÄIKESELOOJANGU MATK (1.5 tundi)

Juhendaja Risto Kõrgemägi

Paddlesurfing training is a theoretical and practical instruction in paddlesurfing and a good opportunity to spend some time in the sea and get started with surfing. Paddle surfing, or stand up paddle surf (SUP) in English, or hoe he´e nalu in Hawaiian, is a sport with roots in Hawaii that is rapidly developing worldwide. Paddlesurfing originated from wave surfing, when surf instructors stood up on the surfboard to get a better view of their students. A sunset SUP trip is an enjoyable active activity at sea, where time stands still and the spirit gets a new lease of life! It usually takes 10-15 minutes to get used to the table. https://surfmaster.ee/aerusurfi-koolitus/

 • TIIVASURFI KOOLITUS (3 tundi)

Juhendaja Risto Kõrgemägi

Wingsurfing is primarily a further development of kitesurfing, windsurfing and paddlesurfing. While standing on the board, the surfer holds a wing that is carried by the wind. The training consists of theory and practical exercises on shore and in the water. You can find more information in the wingsurf training information https://surfmaster.ee/wingsurf-koolitus-suvel/ The minimum wind required during the practice is from 3 m/s.

 • LOHESURFI ALGKOOLITUS (3 tundi)

Juhendaja Risto Kõrgemägi

Basic kitesurfing training offers the opportunity to practice the magic of kitesurfing as efficiently and safely as possible. It is group training and includes theory and practical lessons on shore and in the water. The training plan has been prepared with IKO standards in mind. In group training, level 1 and level 2 are completed. You can find more information in the kitesurfing training information. https://surfmaster.ee/lohesurf-koolitus/ The minimum wind required during the practice is from 4-5 m/s.

 

Camp schedule:

Friday

 • 16:00 arrival at the camp.
 • 16:15-16:30 official opening of the camp
 • 16:45-18:00 SUP trip with theory training. In case of windy weather (kite or wing surfing training on shore)
 • 18:00-19:30 dinner
 • 20:00-21:30 hingamistehnikad “sõna ja mõtte jõud” avatud vestlusringina
 • 21:30-24:00 lõkkeõhtu
 • 24:00 quiet night

 

Saturday

 • 08:30 äratus
 • 8:45-10:15 kundaliini jooga
 • 10:150-11.00 hommikusöök
 • 11:30-13:30 surfing activities theory, practice according to the weather/wind (kite, wing surf)
 • 13:30-14:30 lunch, free time
 • 16:00-18:00 surfitegevused praktika vastavalt ilmale/tuulele (lohe, tiivasurf)
 • 18:00-19:00 õhtusöök
 • 19:30-21.00 shakti tants ja gongi meditatsioon
 • 21:30-23:00 saun, ujumine
 • 23:00-24:00 bonfire evening, barbecue, chill
 • 24:00 quiet night

Pühapäev

 • 08:30 äratus
 • 08:45-10.15 hommiku jooga ja meditatsioon.
 • 10:30-11:30 breakfast
 • 12:00-12:30 laagri pidulik lõpetamine.

NB! All camp activities take place according to weather conditions. Each day of the camp is a different surf activity. The camp agenda may change depending on the weather.